LMM 114 Aerozol - 300ml Czarny na metal

  • Dostępność: jest

Jeden z najbardziej uniwersalnych preparatów na bazie wody do znakowania na czarno większości metali. LMM114 polecany jest najczęściej przy znakowaniu stali kwasoodpornej, metali nieżelaznych ( aluminium, mosiądz ), metalizowanych powłok ( chromowanych, niklowanych ) oraz stali wysokostopowej ( największa prędkość znakowania i wytrzymałość ). Preparat w formie aerozolu pozwala na natychmiastowe ( bez przygotowania, rozcieńczania ) i łatwe pokrycie mniejszej lub większej powierzchni do znakowania. Po wyschnięciu naniesionego na przedmiot preparatu należy od razu znakować ponieważ preparat ściera się po dotknięciu.

 

TherMark/MarkSolid - seria produktów przeznaczonych do znakowania urządzeniami laserowymi CO2 i YAG aluminium, stali, metali kolorowych, ceramiki, szkła i wielu innych materiałów.

Dzięki zastosowaniu najnowszych preparatów TherMark podczas obróbki powierzchni wybranego materiału wiązką laserową zachodzi proces fizyczno-chemiczny, który zmienia strukturę naniesionego środka do znakowania. W wyniku obróbki powierzchnia materiału łączy się ze środkiem TherMark, ten zaś zamienia się w bardzo trwałą powłokę ceramiczną (szkliwo) z odpowiednio ułożonymi cząstkami pigmentu, który daje efekt dużego kontrastu lub wybranego koloru np. czarny, niebieski, zielony, biały. O jakości i trwałości wyżej wymienionej technologii może świadczyć fakt, że zastosowano ją do wykonania opisów na stacji orbitalnej, okrętach brytyjskiej marynarki wojennej i w wielu innych miejscach.

 

Produkty TherMark rozszerzyły znacznie możliwości zastosownia urządzeń laserowych, obniżyły koszty, ułatwiły proces znakowania oraz powodują, że są one bardziej efektywne i precyzyjne.

 

To wszystko daje użytkownikom szerokie możliwości zastosowania materiałów TherMark w przemyśle maszynowym, samochodowym, lotniczym, reklamie, usługach, automatyce przemysłowej, elektro-energetyce i medycynie.