LMM 6000 - 50g pasta czarna na metal

  • Dostępność: brak

Pasta do znakowania metali na czarno ploterami laserowymi rozcieńczana alkoholem

LMM 6000 to środek do trwałego znakowania większości metali laserami CO2 lub YAG na kolor czarny. Produkt może być rozcieńczany alkoholem etylowym, a do wyczyszczenia tabliczki wystarczy zwykła woda.
Sposób nanoszenia:

  • aerograf - 1:3 ( 1 porcja LMM na 3 porcje alkoholu )
  • pędzel - 1:2 ( 1 porcja LMM na 2 porcje alkoholu )
Opakowanie 50g - wystarcza na ok. 6400 cm2. 

TherMark/MarkSolid - seria produktów przeznaczonych do znakowania urządzeniami laserowymi CO2 i YAG aluminium, stali, metali kolorowych, ceramiki, szkła i wielu innych materiałów.

Dzięki zastosowaniu najnowszych preparatów TherMark podczas obróbki powierzchni wybranego materiału wiązką laserową zachodzi proces fizyczno-chemiczny, który zmienia strukturę naniesionego środka do znakowania. W wyniku obróbki powierzchnia materiału łączy się ze środkiem TherMark, ten zaś zamienia się w bardzo trwałą powłokę ceramiczną (szkliwo) z odpowiednio ułożonymi cząstkami pigmentu, który daje efekt dużego kontrastu lub wybranego koloru np. czarny, niebieski, zielony, biały. O jakości i trwałości wyżej wymienionej technologii może świadczyć fakt, że zastosowano ją do wykonania opisów na stacji orbitalnej, okrętach brytyjskiej marynarki wojennej i w wielu innych miejscach.

 

Produkty TherMark rozszerzyły znacznie możliwości zastosownia urządzeń laserowych, obniżyły koszty, ułatwiły proces znakowania oraz powodują, że są one bardziej efektywne i precyzyjne.

 

To wszystko daje użytkownikom szerokie możliwości zastosowania materiałów TherMark w przemyśle maszynowym, samochodowym, lotniczym, reklamie, usługach, automatyce przemysłowej, elektro-energetyce i medycynie.